grajtv

Valheim: Starzec – gdzie znaleźć, jak przyzwać i jak pokonać

Starzec to drugi z pięciu Bossów w Valheim, z którymi się zetkniesz. Jego śmierć powoduje wprowadzenie nowej epoki, a co się z tym wiąże nowych, lepszych broni, narzędzi oraz pancerzy. Ołtarz to przyzwania tego bossa znajdziesz w czarnym lesie.


Przygotowania

Przed walką warto zaopatrzyć się w spory zapas strzał oraz łuk kompozytowy — do jego zrobienia potrzebne jest szlachetne drewno, które można zdobyć poprzez ścianie brzóz lub dębów brązowym toporem. Jest on o wiele lepszy niż początkowy, krótki łuk. W dodatku przyda się pełna zbroja z brązu lub ze skóry trolla.

Tak jak w przypadku poprzedniego bossa, warto zjeść najlepsze posiadane jedzenie oraz powinno się zadbać o efekt wypoczynku, dający spore bonusy do punktów życia oraz kondycji.

W przypadku Starca, przed walką warto także oczyścić teren z wszystkich szkieletów, szarłów, a nawet trolli — mogą one znacząco utrudnić walkę.


Przyzywanie

By przyzwać bossa należy odnaleźć w Czarnym Lesie ołtarz, ze starożytną misą po środku. By go zlokalizować możemy odnaleźć tablicę z runami w ruinach porozrzucanych po całym biomie. Do przyzwania Starca potrzebne są 3 starożytne nasiona, które możesz zdobyć między innymi poprzez zabijanie Szarłów Brutalów.


Walka

Chwilę po spaleniu nasion nieopodal ołtarzu pojawi się boss. Na górze ekranu pojawi się także jego pasek życia.

Walcząc ze Starcem staraj się go trzymać na dystans strzelając cały czas z łuku. Bądź także uważny i wypatruj pnączy, czyli jednego z ataków bossa. Co jakiś czas przywoła on wyłaniające się z ziemi rośliny, które zadają spore obrażenia. Najlepiej po prostu oddalić się od tamtego miejsca.


Korzyści po walce

Po pokonaniu drugiego bossa — Starca otrzymasz następujące przedmioty:

  • Trofeum należy umieścić je na kamieniu w miejscu gdzie zaczynasz grę. Dzięki niemu, po odpaleniu mocy postać szybciej rąbie drewno.
  • Klucz na mokradła — to klucz do krypt znajdujących się na moczarach. Znajdziesz w nich żelazo, czyli kolejną cenną rudę z jakiej będziesz mógł wykonać lepsze narzędzia czy też pancerze.