grajtv

Valheim: Eikhtyr – Jak znaleźć, przyzwać i pokonać

Eikhtyr to pierwszy boss, z którym przyjdzie ci walczyć w Valheim zaledwie po kilku godzinach gry. Pokonanie go jest bardzo ważne — z otrzymanego poroża można wytworzyć kilof, który posłuży do dalszego rozwoju poprzez zbieranie cennych rud. Powinieneś znaleźć go bez trudu gdyż ołtarz jego przyzwania zawsze znajduje się dosyć blisko początkowej lokacji.

Przygotowania

Przede wszystkim w walce przyda się łuk oraz trochę strzał (około 70) — pozwoli nam to utrzymać przeciwnika na odpowiedni dystans, by nie otrzymać obrażeń. Gdy jednak nie jest to możliwe, przydadzą się szmaciane spodnie, które chociaż trochę obniżą otrzymywane obrażenia. Można je łatwo wykonać z skrawków skóry, które otrzymujemy z dzików.

Ważnym elementem będzie także jedzenie, które doda nam sporo kondycji oraz punktów życia. Najlepiej sprawdzą się tu np. Pieczony ogon niksy, pieczone mięso oraz maliny/jagody. Warto także zadbać o efekt wypoczynku, który dodaje nam regenerację życia +50% oraz regenerację staminy +100%. By go uzyskać należy jedynie przespać noc, bądź posiedzieć (X) przy ognisku na 20 sekund.

Przyzywanie

By przyzwać bossa należy umieścić na ołtarzu (którego miejsce ukaże się na mapie po interakcji z kamieniem z runami w miejscu startowym) 2x trofeum jelenia — zdobyć je można poprzez zabijanie jeleni (około 20% szansy na otrzymanie).

Walka

Po umieszczeniu potrzebnych przedmiotów po kilku sekundach nieopodal ołtarzu pojawi się boss — Eikhtyr. Podczas walki, staraj się trzymać go na dystans. Warto także korzystać z ognistych strzał, które są bardzo proste do stworzenia (8 drewna, 8 żywicy, 2 pióra — 20 strzał).

Korzyści po walce

Po pokonaniu Eikhtyra otrzymuje się poroże oraz jego trofeum.

  • Trofeum należy umieścić na kamieniu w miejscu startu. Dzięki niemu, po kliknięciu klawisza F, otrzymamy pięciominutowy efekt — sprint i skakanie mają zmniejszone zużycie staminy o 60%.
  • Poroże — można z niego wykonać kilof, który posłuży do wydobycia miedzi oraz cyny (można z nich wykonać brąz) oraz rozbijania skał.